Jdi na obsah Jdi na menu

tovarna-na-sny.jpg

Pod názvem Továrna na sny, vzniklo stejnojmené CD s autorskými písněmi, zpěvník a doprovodná výstava znázorňující sny a přání začínajících výtvarníků, kteří  žijí  každý den svého života kolem nás, učí se na školách, někteří ještě navševují školky, jiní už chodí do práce.
Nejmladší vystavující má 4 roky. Jen málokdo tuší, co se odehrává ve snech lidí okolo nás, tak proč nezkusit jednoduše projevit výtvarně své přání, sen, touhu, vizualizovat něco co nás přenáší  jako v obrázcích Zděňka Buriana do říše fantazie a snů, kde je  dobrodružství, hromada štěstí, lásky, zdraví...
Pokud sen nakreslíte, stává se skutečností, narodí se do hmatatelné podoby. A pak stačí jen si nepřestát přát, necouvnout před každým křížem, který se vynoří  z pozarohu všedního dne.
Lide se rychle vzdávají svých snů, přestavají si správně přát a dokonce všechny okolo rádi zrazují  od cesty za sny. Ale starou pravdou je to, že ten kdo Vás zrazuje se dávno svých vlastních snů vzdal.
Záměrem výstavy a celého projektu je ukázat, že "superhrdinové" v projektu Továrna na sny, vzali štětce a otiskli kus sebe sama do obrazu. Výstava bude putovat a Vy se můžete kdykoliv přidat, můžete nám napsat příběhy o splněných snech a my je předáme dále.
Třeba  kouzlo obrazů, síla myšlenky a prožitku na výstavě probudí v lidech touhu vstát a jít o kus dál a je jedno, jestli máte 5 let nebo 90, sny má každý

 

Srdečně Vás zveme na všechna místa, kde se Továrna na sny objeví, ale nezapomeňte, že ta největší továrna na sny je v každém z Vás. Pokud jste od ní ztratili klíč nebo vám ho někdo schoval, nevěšte hlavu, máme univerzální, odemkneme ji písní, která končí slovy: "...za zatáčkou štěstí ruce napřahuje a duha probarví tvůj stín."

 

Továrna na sny s úvodní vernisáži a osvětovým programem pro  všechny věkové skupiny může být hostem i ve Vašem městě, obci  nebo firmě.

Objednat si ji můžete na tel:

739 046 082

Poděkování:
Za propůjčení názvů, finanční i lidskou podporu Martinu Mačákovi
Za finanční podporu a partneství v projektech pomoci  Šárce Ordošové, Jaroslavě Hrubé
Za finanční podporu, odbornou radu a přátelství Jiřímu Pařezovi
Za podporu a propagaci Lázním Slatinice
Za podporu spolupodílení se Obecnímu úřadu Slatinice a Senátorce Boženě Sekaninové
Studentům a lektorům výtvarné AKADEMIE MADAMI z.s.

 

Příběhy o splněných snech a přáních zasílejte na adresu:

Akademie MADAMI z.s.

Slatinice 65

783 42

Finančně podpořit projekt můžete na č. ú.:

1024516911/ 5500

VS: 0000000001